Мадейра як початок року

Мадейра не саме популярне місце відпочинку, так що у нас часто здивовано запитують, чому ми хотіли саме на Мадейру. Я відповідаю здалеку, починаючи з дитинства! Бо це правда! На Мадейру я мріяла потрапити ще з дитинства, з того часу, коли я прочитала роман якогось португальського автора, де дія відбувалася саме на Мадейрі. З тих пір цей острів мене переслідував. Я не пам’ятаю ні назви роману, ні імені автора, та зате я на все життя запам’ятала ту атмосферу і тепер я завжди пам’ятатиму цей острів. Ось так література напряму творить реальність! Там фантастично! Якраз так, як я собі уявляла! Приїду до тата, обов’язково знайду ту книжку, винуватицю наших пригод!

_DSC0016
Наш готель в Кальєті

Мадейра для мене існувала лише у фантазії, я нічого про неї не читала, не взнавала ніяких подробиць, поки ми вже туди не летіли. Можливо, якби я все знала, то з малою дитиною туди б не полетіла, бо боялася б, бо це б було у моїх очах просто вершиною моєї безвідповідальності. Та інколи (якщо не завжди) незнання рятує і приносить море задоволення! Так що ми ні разу не пошкодували, що туди полетіли з дитиною. Мушу вас сказати, що не одні ми такі “безвідповідальні”, там було багато подорожуючих з дітьми – від малюсіньких немовлят до набагато старших за нашу Вероніку.

_DSC0240
Контрасти – це саме те, чим є цей острів!

 

_DSC0373
 Pico do Arieiro. Друга за величиною вершина на Мадейрі. 1836 м.
_DSC0407
Те саме Піко 🙂

Мабуть, ви всі чули, що аеропорт Мадейри вважається одним з найнебезпечніших аеропортів в світі. От ви всі про це чули, а ми – ніколи аж до дня нашого вильоту цього не знали! Та я вас одразу попереджаю, там абсолютно нічого страшного нема! Просто перед самою посадкою літак робить різкий поворот і ніби під нахилом у 90 градусів робить маленьке піке. Про це вас попереджають, тобто ви знаєте, що це все не просто збій в плані, а все іде за планом, так що можете потягувати свій джин-тонік і далі!

_DSC0464
Традиційні будиночки в Сантані. Традиція прийшла з Португалії. В таких колись жили, а зараз це лише музейні експонати на дотаціях держави.

Я не буду багато писати про те, що ви можете дізнатися з будь-якого веб-сайту, але якщо коротко про враження, то Мадейра – це острів контрастів. Що його утворило виверження вулкану близько двадцяти мільйонів років тому, то уся поверхня – це ущелини, скелі, гори, печери. Але що цікаво, це все густо вкрите рослинністю. На острові ростуть практично всі фруктові дерева і квіти, які поширені і в Європі, і в Африці і в Південній Америці. І так круглий рік вони плодоносять. Ми бачили як ростуть авокадо, маракуйя, ківі, не кажучи вже про банани, апельсини, мандарини, а ще тут росте багато таких фруктів, назви яких ми навіть не знаємо (і вже ніколи не взнаємо).

_DSC0396
Пончо – традиційний напій. Алкоголь інсайд.

Хоч Мадейра така ж маленька як і Менорка, та вона набагато більш різноманітна. Південь дуже відрізняється від півночі і ландшафтом і кліматом. Ми зупинялися в місті Кальєта, що на південному сході. Там більш скеляста місцевість, ніж на півночі. Але це не означає, що острів десь не скелястий! Насправді вся Мадейра – це скелі! Більше 50 відсотків острова лежить на висоті 500 метрів над поверхнею моря. Це дуже скелясто, повірте на слові. Та що цікаво, на острові є пляжі! Їх зробили власними руками, привізши пісок з сусідньої Африки, так що це пляжі ручної роботи, можна сказати!

_DSC0021
Пісок з Африки
_DSC0674
Дівчата хочуть тільки гратися!
_DSC0058
Спокій і безкінечний горизонт, це магія!
_DSC0274
Вечір

І ще про практичні особливості. Мадейра – це острів вічної весни, так що ви коли туди поїдете, то буріть з собою одяг і на літо і на весну, тому що в горах весна, а біля моря літо, до того ж все постійно змінюється, бо океан сприяє дуже швидкій зміні погоди. Можна проснутися зранку і дивитися на дощ, а вже поснідавши, ви можете знімати з себе все і плавати в океані, бо стає дуже тепло, а потім вітер може нагнати стільки хмар, що вже на обід почнеться злива, а потім знову стане тепло, вам потрібно буде знову надягати майку і шорти, а на вечір стане так холодно, що потрібна буде куртка.

_DSC0476
Ці квіти-папуги на Мадейрі просто на кожному кроці
_DSC0428
Ферма форелі
_DSC0600
На даху Музею Сучасного Мистецтва в Кальєті
_DSC0608
Сам музей з картинки зверху

Якщо підсумувати, то я під сильним враженням! Для мене Мадейра це суміш моїх уявлень про Нову Зеландію і Південну Америку, це різноманітність, багатство, колорит, смак, яскраві барви, від яких просто крутиться голова (а ще голова крутиться від серпантинів і постійних змін висоти, коли подорожуєш островом)! Це була однозначно незабутня подорож! Вражень вистачить на все життя!

_DSC0345

_DSC0047

_DSC0236

Ми вирішили повернутися коли-небудь в старості, поселитися в столиці Мадейри Фунчалі, пити мадейру, дивитися на океан зі своєї тераси і згадувати про те, як ми там були, коли нам було по 35! Надіюся, так і буде!

_DSC0061

Всім гарних спогадів і гарних вражень від життя щодня!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s